Lista Firme Homepage
Forum Home Forum Home » CD-ul ListaFirme » Diverse
  Noi Postari Noi Postari RSS Feed - salvarea datelor
  FAQ FAQ  Cautare Forum   Inregistrare Inregistrare  Login Login

salvarea datelor

Raspunde Raspunde
Autor
Mesaj Inverseaza Sortarea
borgdesign View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Aderat: 01 Jan 2006
Status: Offline
Puncte: 485
Optiuni Postare Optiuni Postare   Multumiri (0) Multumiri(0)   Citeaza borgdesign Citeaza  RaspundeRaspunde Link Direct la Postare Subiect: salvarea datelor
    Postat: 03 Sep 2009 la 16:12
Asa cum este afisat si pe site, la achizitionarea unui CD se ofera suport tehnic si protectie la actualizari pentru o luna de la achizitionare.

In aceste conditii beneficiati de upgrade/update gratuit.
Veti primi prin email informatiile necesare.
Inapoi Sus
elders View Drop Down
Newbie
Newbie

Aderat: 04 Aug 2009
Puncte: 4
Optiuni Postare Optiuni Postare   Multumiri (0) Multumiri(0)   Citeaza elders Citeaza  RaspundeRaspunde Link Direct la Postare Postat: 03 Sep 2009 la 12:40

Am vazut ca a aparut o versiune actializata a cd-ului (eu luand cd-ul cu putin peste o luna in urma). Pentru a intra in posesia acestui nou cd trebuie sa mai platesc ceva sau se inlocuieste fara alte obligatii?

Inapoi Sus
Admin Group
Admin Group

Optiuni Postare Optiuni Postare   Multumiri (0) Multumiri(0)   Citeaza borgdesign Citeaza  RaspundeRaspunde Link Direct la Postare Postat: 11 Aug 2009 la 15:14
Initial postat de elders elders a scris:

Nu inteleg exact despre ce login este vorba.
Am instalat programul, am introdus cheia usb si lucrez pe el. M-am logat pe www.listafirme.ro, dar nu tin pagina deschisa.
Daca vreau sa fac update din meniul Web/Ajutor, imi spune ca nu exista update-uri.
Inca o data...nu inteleg unde trebuie sa fiu autentificat.

Vorbeam despre versiunea online ...

Versiunea de pe CD nu se actualizeaza automat ci odata cu aparitia noilor versiuni de CD (uzual prin inlocuire).
Datele completate de dumneavoastra pe site vor deveni disponibile pe CD in versiunea imediat urmatoare actualizarii facute.
Intre timp, noile date sunt accesibile doar online dupa autentificarea pe site.

Desi probabil aveti cea mai recenta versiune de CD (nu exista update-uri) datele de pe website pot fi mai recente daca au fost actualizate ulterior datei de aparitie a versiunii de CD. Odata la cateva luni, toate aceste actualizari sunt transpuse pe CD si veti avea posibilitatea de a updata versiunea dumneavoastra.
Inapoi Sus
elders View Drop Down
Newbie
Newbie

Optiuni Postare Optiuni Postare   Multumiri (0) Multumiri(0)   Citeaza elders Citeaza  RaspundeRaspunde Link Direct la Postare Postat: 10 Aug 2009 la 14:21
Nu inteleg exact despre ce login este vorba.
Am instalat programul, am introdus cheia usb si lucrez pe el. M-am logat pe www.listafirme.ro, dar nu tin pagina deschisa.
Daca vreau sa fac update din meniul Web/Ajutor, imi spune ca nu exista update-uri.
Inca o data...nu inteleg unde trebuie sa fiu autentificat.
Inapoi Sus
Admin Group
Admin Group

Optiuni Postare Optiuni Postare   Multumiri (0) Multumiri(0)   Citeaza borgdesign Citeaza  RaspundeRaspunde Link Direct la Postare Postat: 10 Aug 2009 la 09:14
Informatiile recente sunt disponibile doar utilizatorilor autentificati.
Datele completate de dumneavoastra au fost salvate si sunt vizibile dupa login.

Vizitatorii neautentificati vad informatii mai vechi si incomplete, afisate din cache.

Cache-ul se reface periodic, automat.

Editat de borgdesign - 10 Aug 2009 la 09:17
Inapoi Sus
elders View Drop Down
Newbie
Newbie

Optiuni Postare Optiuni Postare   Multumiri (0) Multumiri(0)   Citeaza elders Citeaza  RaspundeRaspunde Link Direct la Postare Postat: 07 Aug 2009 la 12:57
Multumesc pentru raspuns!
Mai am o problema: se pare ca baza de date e destul de veche si nu prea se actualizeaza si as vrea sa stiu daca pot sa modific numerele de telefon si daca pot sa ramana salvate. Am putut sa modific in detalii firma, dar cand am mers din nou la lista firmelor era numarul vechi, deci nu stiu daca se pot salva cumva informatiile modificate de mine.
Inapoi Sus
Admin Group
Admin Group

Optiuni Postare Optiuni Postare   Multumiri (0) Multumiri(0)   Citeaza borgdesign Citeaza  RaspundeRaspunde Link Direct la Postare Postat: 04 Aug 2009 la 13:31

Aceste setari se salveaza implicit in folderul:

C:\Documents and Settings\[nume utilizator]\Application Data\Borg Design\Lista Firme

copiati fisierul userdb.cab (selectiile) si fisierele cu extensia .cel (notele) pe un suport extern, astfel incat sa le puteti inlocui dupa reinstalarea sistemului
Inapoi Sus
elders View Drop Down
Newbie
Newbie

Optiuni Postare Optiuni Postare   Multumiri (0) Multumiri(0)   Citeaza elders Citeaza  RaspundeRaspunde Link Direct la Postare Postat: 04 Aug 2009 la 12:02
Am achizitionat CD-ul si am urmatoarea intrebare: cum salvez cautarile efectuate, notitele scrise in dreptul firmelor, grupurile favorite pe care le-am creat atunci cand vreau sa reinstalez sistemul de operare? o instalare proaspata inseamna pierderea datelor, deci ar trebui sa le pot salva cumva.

Inapoi Sus
 Raspunde Raspunde
  Share Topic   

Schimba Forum Permisiuni forum View Drop Down